Tipy na výlety

Rozhledna Veselý vrch u Mokrska

Rozhledna Veselý vrch u Mokrska
Rozhledna Veselý vrch u Mokrska
Rozhledna Veselý vrch u Mokrska

Rozhlednu na Veselém vrchu, ze které je krásný výhled na vodní hladinu Slapské přehrady, naleznete necelý kilometr východním směrem od obce Mokrsko (Středočeský kraj).

Tato rozhledna s železnou konstrukcí, která je součástí vysílače, byla otevřena již v létě 1999. Od té doby poskytuje svým návštěvníkům od dubna do října výhledy nejen na Slapskou přehradu a oblast Středního Povltaví, ale také na Brdskou pahorkatinu. Při velmi dobré viditelnosti je možné spatřit i Šumavu či České středohoří.

pohled na Slapskou přehradu
pohled na Slapskou přehradu

Celková výška rozhledny Veselý vrch je 42 metrů a vyhlídková plošina, na kterou se dostanete po zdolání 137 schodů,  je ve výšce 25 metrů nad okolním terénem. Nejkratší cesta k rozhledně vede z osady Mokrsko, kde je pro návštěvníky vytvořeno i parkoviště, po žluté turistické značce. Tato cesta je nejkratší (asi 700 m), ale zároveň i nejprudší. Další možností je vyrazit z obce Prostřední Lhota, kde můžete navštívit i muzeum života ve Středním Povltaví. Tato druhá varianta cesty je dlouhá asi 1,9 km, ale stoupání je zde o poznání příjemnější.

Veselý vrch - pohled západním směrem
Veselý vrch – pohled západním směrem
pohled na Prostřední Lhotu
pohled na Prostřední Lhotu

Vstupné na rozhlednu je 15 Kč a otvírací doba je následující:

  • duben (víkendy a svátky): 11:00 – 17:00
  • květen ( víkendy a svátky): 10:00 – 17:00
  • červen – srpen (denně krom pondělí): 10:00 – 18:00
  • září – říjen (víkendy a svátky): 11:00 – 16:00

 

Ohodnoťte tento příspěvek