Tipy na výlety

Schillerova rozhledna u obce Kryry

Schillerova rozhledna u obce Kryry

Schillerova rozhledna, kterou by jste našli nad obcí Kryry, byla postavena začátkem dvacátého století (v letech 1905-1906). Na místě dnešní rozhledny stál původně hrádek Kozihrady.

Schillerova rozhledna nad obcí Kryry
Schillerova rozhledna nad obcí Kryry

Pata rozhledny je ve výšce 383 metrů nad mořem a pokud vystoupáte po 127 schodech až do výšky 22 metrů na terénem, tak se Vám otevře nádherný výhled na obec Kryry, kterou máte jako na dlani. Dále se můžete kochat pohledy zejména na Doupovské a Krušné hory či České Středohoří.

Pohled se Schillerovy rozhledny severním směrem
Pohled se Schillerovy rozhledny severním směrem

Rozhledně, která v roce 2006 slavila 100 let od svého otevření, se podařilo vrátit její původní podobu z roku 1906. I díky této zdařilé rokonstrukci se mohou návštěvníci kochat výhledy hned ze dvou vyhlídkových plošin (10 a 22 metrů nad terénem). Dříve byla přístupna ještě třetí plošina ve výšce 27 metrů, ta je však kvůli špatnému schodiště uzavřena.

Druhá vyhlídková plošina ve výšce 22 metrů
Druhá vyhlídková plošina ve výšce 22 metrů

Otvírací doba Schillerovy rozhledny je bohužel pouze o víkendech (květen až říjen) od 12:00 do 16:00. Téměř až k rozhledně můžete přijet autem z obce Kryry. Ale doporučuji zaparkovat poblíž kostela a za výhledy vystoupat po svých. Od kostela vede k Schillerově rozhledně naučná stezka nebo zelená turistická značka.

Hezké vstupenky, které obdržíte po zaplacení 20 Kč
Hezké obrázky, které obdržíte po zaplacení vstupného (20 Kč/osoba)

 

Ohodnoťte tento příspěvek