Recenze a testy

Solární nabíjecí pouzdro

Solární nabíjecí pouzdro
solární nabíječka
solární nabíječka

solární nabíječkaPokud často jezdíte na kole do přírody, určitě se vám může hodit solární nabíjecí pouzdro, které vám během jízdy na kole pohodlně nabije mobil nebo mp3 přehrávač či digitální fotoaparát. V tomto článku vás s tímto praktickým výrobkem, koupeným zde, seznámíme.

Popis výrobku

Oficiální název výrobku zní solární nabíjecí pouzdro SolarPower Bag AB-204, 7000 mAh. Jedná se o velmi praktickou kvalitní solární nabíjecí brašnu, která se hodí na kolo nebo na batoh na záda. Tento užitečný pomocník na cesty dokáže nabít kupříkladu mobilní telefon, digitální fotoaparát, tablet, mp3 přehrávač, navigaci, nebo kameru. Tento výkonný solární panel 2,7 W na černé brašně nabíjí bílý interní mobilní akumulátor 7000 mAh, který dále nabíjí příslušné zařízení, které si pomocí USB konektoru připojíte. Solární panel o rozměrech 220x160x45 milimetrů je vložen do kvalitní černé brašny, která má celou řadu úložných přihrádek, které můžete využít k vložení mobilu nebo mp3 přehrávače. Brašna má celkem čtyři úložné přihrádky. Brašna je navíc doplněna o ramenní popruh s karabinou, takže se celý výrobek dá šikovně připnout na trekingové kolo, batoh nebo cestovní kufr.

adaptéry k nabíječce;
adaptéry k nabíječce

Součástí balení je pět různých adaptérů

Solární nabíjecí pouzdro obsahuje rovněž pět různých adaptérů. Jedná se konkrétně o adaptéry Mini USB, Micro-USB, Samsung, LG a Sony Ericsson. Pokud vlastníte jiný typ mobilního telefonu, není problém si další příslušné adaptéry dokoupit. V mém případě šlo o mobil značky Nokia, který má samozřejmě jiný adaptér. Nebyl však problém adaptér dokoupit, takže i jiné typy mobilů lze přes solární nabíjecí pouzdro dobíjet. Bílý mobilní akumulátor má dva USB výstupy, takže současně můžete nabíjet dva mobily nebo mobil a fotoaparát. Na mobilním akumulátoru uvidíte ještě LED indikace stavu nabití akumulátoru. Hmotnost celého výrobku je 530 gramů. Samozřejmostí je ochrana proti přetížení. Celý výrobek je rovněž dobře odolný vůči stříkající vodě. SolarPower Bag AB-204, 7000 mAh se dá pořídit za částku okolo 2600 korun.

solární nabíječka

Jak zařízení funguje?

Solární nabíjecí pouzdro funguje velice snadno a jednoduše. K napájení potřebuje pouze denní světlo nebo světlo z lampy. V případě, že jedete někam na dalekou cestu na kole, si nabíjecí pouzdro jednoduše připnete na kolo, do pouzdra zapojíte mobilní akumulátor a do mobilního akumulátoru pak příslušné zařízení, které chcete dobít. Čas nabíjení se pohybuje okolo čtyř až šesti hodin. Záleží však jaké zařízení zrovna dobíjíte.

Užitečný pomocník na cesty

solární pouzdroSolární nabíjecí pouzdro využijete především všude tam, kde nemáte k dispozici elektřinu. Pokud tedy velmi často jezdíte na kole pod stan a nemáte možnost nikde si nabít svůj mobil či navigaci nebo digitální fotoaparát, je solární nabíjecí pouzdro dobrým a velmi užitečným pomocníkem, protože nemusíte být na svých cestách závislý na elektrické energii. Celý výrobek je docela lehký, takže vás na cestách také příliš nezatíží. S výrobkem jsem zatím plně spokojen, takže doporučuji všem, kteří solární nabíjecí pouzdro na svých cestách do přírody využijí.

Ohodnoťte tento příspěvek