Recenze a testy

Test brašen na kolo Sport Arsenal

Test brašen na kolo Sport Arsenal
Brašby Sport Arsenal na zadní nosič
Brašby Sport Arsenal na zadní nosič
brašna Sport Arsenal 440
brašna Sport Arsenal 440

Kvalitní brašny na kolo ocení všichni, kteří jezdí na svém kole na dlouhé výlety a vezou si sebou stan, spacák, karimatku, náhradní oblečení a další osobní věci. V tomto článku vám představíme dvě kvalitní brašny od české společnosti Sport Arsenal, která se specializuje na cyklistické brašny a nosiče. První brašna, kterou si představíme, bude brašna na řidítka, druhá brašna pak bude na zadní nosič.

Arsenal 450 lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Brašna na řidítka

Brašna na řidítka od společnosti Sport Arsenal má označení Arsenal 440. Tato praktická brašna na řidítka je již dodávaná s držákem Klickfix, což je univerzální držák pro řidítka 25,4 milimetrů a 31,8 milimetrů. Tento držák je vyroben z lehkého plastu a má pojistné lanko. Samotná brašna, která má černou barvu, disponuje vnitřní plastovou výztuhou. Celá brašna je navíc vodovzdorná, což ovšem neznamená, že je vodotěsná, takže z vlastní zkušenosti doporučuji koupit si k této brašně ještě nepromokavý návlek. Tento nepromokavý návlek je však už většinou součásti balení.

brašna Sport Arsenal 440
brašna Sport Arsenal 440

Brašna disponuje hlavní a čelní kapsou. Obě kapsy jsou uzavíratelné zipem. V hlavní kapse je ještě jedna menší kapsička na drobné věci. Nad hlavní kapsou se pak nachází mapník, kde se můžete vsunout mapu. Součástí balení je rovněž popruh na přenášení brašny na rameni. Prázdná brašna váží 580 gramů. Brašna je vyrobena z kvalitních materiálu PAD/PVC, takže nějaký ten pátek vám brašna určitě vydrží. Celkový objem brašny je sedm litrů, což je na přední brašnu dostatečný prostor. Maximální nosnost brašny je pak do čtyř kilogramů. Rozměry celého výrobku jsou 16x24x20 centimetrů.  Brašna Sport Arsenal 440 stojí zhruba kolem 550 korun, což je velmi přijatelná cena.

Zkušenosti s brašnou  Sport Arsenal 440

S brašnou  Sport Arsenal 440 jsem opravdu spokojený. Na několikadenní výlety je tato brašna ideální, protože je prostorná a vleze se tam opravdu dost věcí. Velkou předností této brašny je však především kvalitní držák Klickfix. Díky tomuto držáku brašna na řidítkách opravdu pevně drží, což je pro pohodlnou jízdu s nákladem velmi důležitá věc.

Brašna na zadní nosič

brašna na zadní nosič
brašna na zadní nosič

Druhým testovaným výrobkem od společnosti Sport Arsenal je brašna Sport Arsenal 550. Tato univerzální brašna na zadní nosič má celkový objem devatenáct litrů. Celkové rozměry výrobku jsou 33 x 13-22 x 16-37 centimetrů. Hmotnost prázdné brašny je 1 150 gramů. Materiál brašny je totožný z předchozím výrobkem, takže je rovněž vyroben z PAD/PVC. Brašna má horní kapsu se zipem a dvě boční, které po rozepnutí změní brašnu na trojbrašnu. Brašna ještě disponuje praktickým gymicukem, kterým si například můžete přichytit své oblečení. Brašna je ještě opatřena bezpečnostními reflexními proužky a suchými zipy. Součástí balení je taktéž ramenní popruh. Pomocí těchto suchých zipů se brašna uchytí na zadní nosič. Velkou výhodnou této brašny je variabilní uchycení na všechny možné typy zadních nosičů. Cena této brašny se pohybuje okolo 790 korun.

Zkušenosti s brašnou  Sport Arsenal 550

brašna Sport Arsenal 550
brašna Sport Arsenal 550

Zkušenosti s brašnou Sport Arsenal 550 jsou opět velmi dobré a pozitivní. Na týdenní výlet na kolech pod stany je tento kvalitní výrobek za slušnou cenu ideální. Do horní kapsy totiž pohodlně vložíte spacák, oblečení a nějaké drobné osobní věci. Do bočních kapes se pak vejde dobře složený stan i karimatka. K brašně opět doporučuji koupit si nepromokavý návlek, který v mém případě nebyl součástí balení. Brašna se dá klidně použít i na kratší výlety, protože dvě boční kapsy se nemusí rozepínat, takže používáte pouze dost prostornou horní kapsu. Jelikož má brašna suché zipy, tak se brašna velmi rychle připevňuje k nosiči. Brašna na zadním nosiči drží velmi dobře, pevně a stabilně.

Arsenal 450 lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Ohodnoťte tento příspěvek