Recenze a testy

Výkonná čelovka Fenix HP25R

Výkonná čelovka Fenix HP25R

Možnost volby širokého a dálkového kuželu, dobíjení akumulátoru přímo v bateriovém pouzdře i doplňková červená LED dělají z čelovky Fenix HP25R zajímavou volbu pro všechny, kteří vyžadují spolehlivé osvětlení pro své outdoorové aktivity.

Fenix HP25R lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Čelovka Fenix-HP25R-06
Čelovka Fenix-HP25R

Je to právě variabilita volby světelných kuželů a doplňkové červené světlo, které z Fenix HP25R činí jednu z nejuniverzálnějších čelových svítilen na trhu. Sportovcům, kteří tréninku nebo závodům neodolají ani po setmění, perfektně poslouží na běh, běžkování či jízdu na kole, outdooristům se osvědčí i během náročných mnohadenních výprav. Hlavní reflektor vytváří do dálky dobře zaostřený světelný kužel s výkonem 1000 lumenů a dosvitem až 187 metrů. Světelná stopa druhého reflektoru o maximálním výkonu 350 lumenů je zase velmi široká a plynulá. Ovládání obou LED je na sobě nezávislé, což umožňuje velmi snadné používání všech světelných režimů včetně výstražného stroboskopu a SOS pro nouzové situace.

Fenix-HP25R-08 (1)

K napájení čelovky slouží interní Li-ion akumulátor typu 18650, který se nabíjí prostřednictvím vestavěného micro-USB konektoru. V nízkém režimu dodá moderním LEDkám energii až na 6 dnů nepřetržitého svícení. Pokud ovšem potřebujete na své dlouhé expedice, například do divočiny, ještě delší výdrž, je možné zakoupit si náhradní akumulátory. Právě tento moderní způsob napájení akumulátory umožňuje dosáhnout skvělé výdrže i ve světelně štědrých režimech. Vy přitom nemusíte myslet na ztenčující se zásoby energie v bateriích a nutnost další investice, čelovku jednoduše připojíte USB kabelem ke zdroji a nabijete jí stejně jako například mobilní telefon pomocí adaptéru do sítě, do auta nebo z počítače.

fenix-HP25R-03-small

Voděodolná a prachuvzdorná konstrukce odpovídá mezinárodnímu standardu IP66 a nemusíte se tedy obávat použití i za prudkého deště. Možnosti outdoorového použití rozšiřuje garantovaná odolnost vůči pádům z výšky nejméně 1 metru. Všechny parametry čelovky – světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost – jsou měřeny v souladu s americkou normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Fenix HP25R lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
Ohodnoťte tento příspěvek