Rady a tipy

Jak ušetřit v kempech na Islandu?

Jak ušetřit v kempech na Islandu?

Chystáte se na Island, ale máte obavy, že dáte hromadu peněz za ubytování? V prvním článku série „jak ušetřit na Islandu“ Vám poradíme jak ušetřit za ubytování.

Použijte na Islandu "Camping Card" a ušetříte
Použijte na Islandu „Camping Card“ a ušetříte

Volné stanování je, dle agentury pro životní prostředí Islandu, povolené pouze na neobdělávané půdě, pro maximálně tři stany a maximálně jednu noc (zdroj informace: zde). Problém však nastává, pokud budete na Islandu v hlavní sezóně a pojedete převážně po Ring Round. Najít místo, které by bylo neobdělávané, nebylo oplocené a zároveň bylo vhodné pro stavbu stanů je takřka nadlidský úkol.

Mapa zapojených kempů
Mapa zapojených kempů

Pokud tedy nechcete najezdit desítky kilometrů navíc a drahocenný čas byste raději věnovali poznávání krás ostrova, než hledání rovinatého plácku, tak je zde dostatečně hustá síť kempů. Ceny v kempech jsou účtovány na počet osob (nezáleží tedy zda máte auto a v kolik si postavíte stanů) a pohybují se kolem 1200 – 1800 ISK (270 až 410 Kč).

Výše uvedené ceny však mohou nepříjemně zahýbat s Vaším cestovatelským rozpočtem. Naštěstí na Islandu existuje Camping Card, s jejímž využitím Vás může jedna noc přijít na nějakých 65 Kč. A to už se vyplatí! :)

O vybavení na Island včetně recenzí stanů pro vás chystáme samostatné články v sekci recenzí a redakčních výběrů nejlepších produktů.

Jak Camping Card na Islandu funguje?

Karta je určena vždy pro dva lidi, takže je lepší cestovat v sudém počtu. Camping Card uplatníte v celkem 41 kempech (stav z roku 2016) po celém Islandu. A jako její vlastníci zaplatíte v kempu jen poplatky městu, které jsou v přepočtu 20 Kč na 2 osoby. Karta platí celý kalendářní rok a můžete na ni přespat v partnerských kempech až 28 nocí. Políčka, která jsou na kartě pro jednotlivé dny však obsluha zaškrtne jen občas, takže reálně by jste mohli kartu využívat i dva měsíce, než by jste měli vše proškrtané :)

kartu můžete použít až 28 nocí
kartu můžete použít až 28 nocí

Kolik Camping Card stojí a kde ji pořídit?

V roce 2016 stála karta 110 € pro dva lidi. Takže v přepočtu to je cca 1 500 Kč/osoba. Při využití všech 28 nocí by Vás tak jedna noc vyšla, spolu s poplatky městu, na maximálně 65 Kč.
Karta by se údajně měla dát pořídit ve všech kempech, které jsou do projekty zapojeny. Ale moc na to nespoléhejte a raději kartu pořiďte v některém z kempů v okolí hlavního města (my ji kupovali v Grindavíku). Protože ne ve všech kempech je recepce (mnohdy tam je jen kasička nebo správce přijede pouze ráno autem).

Spolu s kartou dostanete i přehlednou mapu a brožurku s informaci o všech kempech. Takže předem víte, jestli v daném kempu teče teplá voda, zdali tam je kuchyňka, wifi a další podrobnosti. Odkaz na oficiální stránky Camping Card: CampingCard.is

Pokud máte další otázky ohledně využití Camping Card na Islandu, tak nám napište do komentářů. Rád Vám poradíme.

Ohodnoťte tento příspěvek