Tipy na výlety

Rozhledna Bohdanka

Rozhledna Bohdanka
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
vyhlídková plošina
vyhlídková plošina

Rozhlednu Bohdanka naleznete ve Středočeském kraji, asi 20 kilometrů jižně od Kutné hory. Rozhledna byla vybudována v rámci projektu „Rozhlédni se okolo Bohdanče“, jehož součástí jsou i dvě naučné stezky: „Putování po vodních plochách“ (19,2 km) a „Historie českého sklářství“ (9,2 km). Slavnostní otevření rozhledny proběhlo na jaře 2011.

Rozhledna má základnu 8 krát 8 metrů a je postavena z dřevěné kulatiny s ocelovými spoji. Díky své výšce 52,2 metrů se jedná o nejvyšší stavbu tohoto druhu v Evropě. Bohdanka má dvě vyhlídkové plošiny. Jednu „odpočinkovou“ a jednu „hlavní“. Na tu vyšší, která je ve výšce asi 42 metrů nad terénem, vás zavede celkem 216 schodů.

Z rozhledny Bohdanka je výhled zejména jižním a západním směrem, kde se rozprostírá obec Bohdaneč. Samozřejmě spatřit lze nejen zmiňovanou obec, ale i celé bližší okolí. Při velmi dobré viditelnosti je možné spatřit obrys hory Říp, či krkonošského hřebene.

pohled na Bohdaneč
pohled na Bohdaneč
pohled západním směrem
pohled západním směrem

V hlavní turistické sezóně (červenec a srpen) je Bohdanka otevřena každý den od 10:00 do 20:00. Otvírací dobu v ostatních měsích naleznete ZDE. Vstupné na rozhlednu 35 Kč pro dospělého a 20 Kč pro děti do 13 let a důchodce nad 65 let. Na rozhledně je umístěn i dalekooled, který je zpoplatněn 20 Kč (stačí jen vhodit minci). Lístky na rozhlednu se kupují v bufetu pod rozhlednou, kde nabízejí i točená pivka, zmrzlinu, jednoduché jídlo a další věci.

Rozhledna je dostupná i autem, které můžete zaparkovat na parkovišti (zdarma) asi 100 metrů od rozhledny. Při příjezdu po hlavní silnici z obci Třebětín se dáte před rybníkem vpravo a dále pojedete po asfaltové silnici tak, aby jste po pravé straně měli ovocný sad.

dřevěný lev
dřevěný lev

Pod rozhlednou je i krásné místo s lavičkami a stoly, které je doplněné několika vyřezávanými plastikami zvířat (medvěd, lev, krokodýl). Součástí tohoto odpočinkového místa je i pítko s pitnou vodou a pískoviště.

Ohodnoťte tento příspěvek