Tipy na výlety

Rozhledna Kaňk

Rozhledna Kaňk
Rozhledna Kaňk nad Kutnou Horou
Rozhledna Kaňk nad Kutnou Horou

Rozhledna Kaňk, tyčící se severně od Kutné Hory, je jednou z mála rozhleden v České republice, které jsou bezbariérové. Se svou výškou 30 metrů rozhledna s přehledem převyšuje okolní stromy a nabízí tak krásný kruhový výhled nejen na památky Kutné Hory, ale i na velkou část Polabí a Železných hor. Jihozápadním směrem je dobře viditelná i rozhledna Vysoká nad obcí Miskovice.

pohled jihovýchodním směrem
pohled jihovýchodním směrem
Restaurace Havířská bouda
Restaurace Havířská bouda

Rozhledna vznikala za přispění evropských dotací zhruba 16 měsíců a pro veřejnost byla otevřena na jaře 2013. Od té doby ji můžete navštívit každý den od 10:00 do 18:00. Po šesté hodině večer je rozhledna, respektive kavárna na vyhlídkové plošině, určena pro romantické večeře.

Pro výhled z rozhledny Kaňk je nutné si vyšlápnout 160 schodů nebo, jak jsme již zmínili, využít výtah. Vyhlídková plošina je v podstatě zároveň i kavárnou, kde si můžete dát například dort (kus za 49 Kč), kávu (Expresso za 35 Kč) či lahvové pivo (Plzeň 0,33 l za 35 Kč). Pokud si nic nedáte tak to samozřejmě nikomu nevadí.

kavárna na rozhledně Kaňk
kavárna na rozhledně Kaňk

Vstupné na rozhlednu je jedním z těch dražších. Děti, studenti a důchodci zaplatí 30 Kč, dospělá osoba pak 60 Kč. Pokud vás při návštěvě Kaňku zastihne hlad, můžete využít služeb restaurace Havířská bouda, jejíž rekonstrukce proběhla zároveň se stavbou rozhledny Kaňk.

pohled na Kutnou Horu
pohled na Kutnou Horu

Pokud se k rozhledně vydáte pěšky, doporučujeme sledovat z centra Kutné Hory žlutou turistickou značku, která vás dovede až k rozhledně Kaňk. Pokud pojedete autem stačí sledovat časté ukazatele upozorňující na rozhlednu, parkovat se dá na parkovišti přímo pod rozhlednou.

Ohodnoťte tento příspěvek