Ostatní

Třeboňsko – objevte kraj, do kterého se zamilujete

Třeboňsko – objevte kraj, do kterého se zamilujete

Třeboňsko v sobě spojuje to nejkrásnější z jižních Čech. Nádherná příroda, historické památky, rybníky, které patří k těm největším v Evropě. Najdete tu lázeňskou pohodu, stejně jako aktivní sportovní vyžití. Co byste o víkendu nebo o dovolené v tomto kraji rozhodně neměli minout?

Architektura i historie Schwarzenberské hrobky bere dech

Už jen samotná cesta k Schwarzenberské hrobce kolem rybníka Svět stojí za to. K hrobce dojdete po značené turistické trase. Architektura tohoto klenotu vás uchvátí už z dálky. Hrobka v pseudogotickém stylu podle vzoru Campo Santo stojí uprostřed anglického parku a kromě krásných exteriérů můžete poznat i její interiér během hodinové prohlídky.

Procházka kolem těch největších rybníků stojí za každou chvilku

Rožmberk je svou rozlohou 648 ha jedním z největších rybníků světa. Nachází pouhých 6 km od centra Třeboně. V jeho blízkosti se rozléhá také rybník Svět s rozlohou 215 ha. Jeho okolí je lemováno dubovou alejí, která přímo svádí k procházce nebo 15kilometrové vyjížďce na kole.

Kromě procházky nebo projížďky můžete Svět projet  i na lodi. Jen si nezapomeňte poblíž rezervovat ubytování ve vlastní chalupě či chatičce, která vám při objevování třeboňska nabídne maximální pohodlí i soukromí.

Zámek Třeboň a pivovar Regent

Za návštěvu samozřejmě stojí i samotná Třeboň se svým historickým centrem a renesančním zámkem. Ten patří s více než 100 místnostmi k největším zámeckým komplexům v celé naší republice.

Vybrat si můžete ze 3 prohlídkových tras: 

  • Rožmberských renesančních interiérů, 
  • Soukromých Schwarzenberských interiérů 
  • nebo konírny, psí kuchyně a kasematy. 

Všechny okruhy rozhodně stojí za pozornost.

Zvláště milovníky piva potěší také přítomnost pivovaru Regent s historií, která sahá až do roku 1379 a je neodmyslitelnou součástí městského jádra. Součástí prohlídky pivovaru je samozřejmě také ochutnávka místního piva.

Třeboňsko je skutečně nádherný kraj, ve kterém si naplno užijete krásu přírody i městských památkových zón. Pokud ještě váháte, kam letos na dovolenou, právě třeboňsko, stejně jako zbytek jižních Čech, je volbou, které rozhodně nebudete litovat.

Ohodnoťte tento příspěvek