Ostatní

Luxus ve spojení s přírodou: nádherné ubytování v Nízkých Tatrách

Luxus ve spojení s přírodou: nádherné ubytování v Nízkých Tatrách

Slovensko již mnoho let patří mezi destinace, kam se vydává hodně Čechů. Není se čemu divit, protože je tam nádherná příroda, ideální podmínky pro horskou turistiku a snadno se tam domluvíte s místními. Nízké Tatry patří mezi velmi oblíbené části této země. Dovolenou si rozhodně zpříjemníte, když si zvolíte správné ubytování na správném místě.

Proč jet na dovolenou do Nízkých Tater?

Čistá příroda, vynikající jídlo a nádherné ubytování vás čeká právě v této oblasti Slovenska. Unikátní apartmány Liptov vám nabízí hned několik možností ubytování a zajistí vám to nejlepší z Nízkých Tater. Při své dovolené se můžete podívat na nejkrásnější přírodu a navštívit naprosto jedinečná místa, která nikde jinde na světě neuvidíte. Mezi nejoblíbenější místa patří:

  • vrchol Chopok,
  • Demänovská dolina,
  • Jeskyně Slobody,
  • vrchol Ďumbier a mnoho dalších.

Nezáleží na tom, jestli chcete vysoko do hor nebo hluboko do jeskyní. V oblasti najdete také naučné stezky, koupání nebo nádherné jezero (Vrbické jezero). Jakmile se začnete procházet po okolí, uvidíte to nejkrásnější ze slovenské přírody. Navíc si každý najde aktivitu, která se mu bude líbit nejvíce. Mnoho tras je vhodných také pro cyklisty nebo rodiny s dětmi, takže se nebude nudit nikdo.

S přírodou se můžete spojit i přes jídlo

Slovenské jídlo je jednoznačně jednou z věcí, která mnoho lidí láká do této země. I když jsme si s tímto národem hodně podobní, jídlo máme hodně odlišné. To ale není všechno. Objevíte jedinečný med od včelaře, kteří svou práci i včely milují. Žádný lepší med jste zaručeně nejedli. Navíc se jedná o skvělý (a netradiční suvenýr), který si můžete z dovolené odvézt domů.

Při každém použití medu na snídani nebo do čaje si vzpomenete na nádhernou dovolenou v Nízkých Tatrách. Objevovat můžete pochopitelně nejen jejich tradiční jídlo, ale také nápoje. Tradiční borovička vás snadno zahřeje po dlouhém dni plném pochodování po horách. A družit se můžete v mnoha malých hospůdkách, kde je jedinečná atmosféra.

Unikátní místo i jídlo zajistí nezapomenutelné zážitky

Každý na dovolené hledá něco trochu jiného. Jakmile pojedete do Nízkých Tater, můžete se těšit hlavně na přírodu, čistý vzduch, milé lidi a vynikající jídlo. Najdete zde i ubytování, které má ISO 14001 v souladu s přírodou. Díky tomu můžete bydlet v netradiční chatce s výhledem do lesa. Samozřejmostí je také třídění odpadu a další prvky zeleného podnikání.

Možná vás to překvapí, ale v dnešní době hodně lidí hledá ubytování právě podle jejich touhy o udržitelnost. A v tak nádherném prostředí, jako jsou slovenské lesy, je ekologie a udržitelnost velmi důležitá. Zároveň se nemusíte obávat o nízkou kvalitu ubytování, protože se vám dostane luxusních služeb. A to bude také jeden z faktorů, díky kterým si nakonec užijete dovolenou na Slovensku více než v daleké cizině.

5/5 - (1 vote)