Rady a tipy

Zimní bundy do extrémních mrazů: Jak je vybrat 2024

Zimní bundy do extrémních mrazů: Jak je vybrat 2024

Nezáleží na tom, jestli si vybíráte bundu na zimní měsíce nebo na dovolenou do hor. Zimní bundy do extrémních mrazů se vám budou vždy hodit, protože vám v nich bude teplo bez ohledu na okolní teploty. Nemusíte hledat žádné speciální značky nebo modely. Musíte se jen dívat na vlastnosti, materiály a délku bundy. Díky tomu vždy dokážete rozeznat kvalitní, od nekvalitního modelu zimní bundy.

Nejdůležitější vlastnosti zimní bundy

Bunda do nízkých teplot musí být hřejivá, nepromokavá a odolná vůči větru. To je základ, kterého se musíte držet. Zároveň se dívejte na prodyšnost, protože se v ní nechcete příliš potit. Tímto způsobem můžete velmi snadno nastydnout i v té nejteplejší bundě na světě. Při výběru se dívejte také na přítomnost kapuce, límce a kapes. Díky tomu získáte pohodlí, teplé ruce, hlavu i krk. Tyto modely jsou ideální pro všechny, kdo hledají bundu do mrazu.

Dámské bundyPánské bundy
Fjällräven NuukFjällräven Greenland
Marmot Montreal CoatVolcom Tri Star Ins
Patagonia Down With ItPatagonia Down Sweater Hoody
Rab Axion ProHannah Revel II
Loap IdrosaCraft Lightweight Down
Columbia HeavenlyColumbia Marquam Peak Fusion
The North Face W Triple CThe North Face McMurdo
Patagonia Fitz Roy Down HoodyPatagonia Silent Down
zimní bunda les

Materiály pro zimu v teple

Zvolit si správný materiál zimní bundy do extrémních mrazů je velmi důležité. Možná to nejdůležitější, co musíte zvážit. Nejlepší jsou péřové bundy, protože se jedná o materiál s nejlepšími izolačními vlastnostmi. Jestli máte alergii na peří, musíte se podívat po něčem jiném. Umělé materiály jsou skvělou volbou, protože jsou prodyšné a zároveň mají skvělé izolační vlastnosti. Obecně máte dvě možnosti materiálů, ze kterých lze vybírat v případě této hřejivé bundy:

  • syntetika,
  • peří.

Délka bundy je velmi důležitá

Tohle je možná jasné, ale bunda nesmí být krátká. Jakmile vám pod ní bude foukat nebo táhnout na záda, budete během chvilky zmrzlí. Nejlepší jsou bundy po zadek nebo až do poloviny stehen. Na tento faktor nezapomínejte a vždy si bundu před koupí vyzkoušejte. Nejen, že musí být delší, ale také vám musí správně sedět. Při špatné velikosti nebude fungovat správně.

Ohodnoťte tento příspěvek