Tipy na výlety

Babia hora – výstup z Polska: 5 pěších tras z polské strany

Babia hora – výstup z Polska: 5 pěších tras z polské strany

Nejvyšší hora v Beskydech představuje skvělou výzvu pro všechny turisty. Babia hora (Babia Góra) leží 1 725 m n. m. a můžete se na ni vydat i z polské strany. Babia hora výstup z Polska představuje jednu z oblíbených možností s nádhernými výhledy. Jestli se chcete přiblížit k této hoře autem, můžete to udělat hned z několika směrů, ale samotný výstup vás čeká pěšky. Autem můžete jet směrem z:

  • Krakova,
  • Katovic,
  • Zwardón,
  • Korbielowa.
Babia hora turistická značka

Na výběr máte hodně tras

Jakmile se autem dostanete na parkoviště nebo dorazíte na startovní místo vlakem, máte hned několik možností. Babia hora výstup z Polska nabízí hned několik turistických tras. Představíme vám pět možností, které příliš mnoho lidí nezná.

MístoTuristická značka
Markowe Szczawiny – Perć Akademikówžlutá
Markowe Szczawiny – Przełȩcz Bronačervená
Przełęcz Krowiarki – Sokolicačervená
Kiczory – Stańcowazelená
Przełęcz Jałowiecka – Mała Babia – Przełęcz Bronazelená
Babia hora výhled

Krásná procházka ze Zawoje

Pravděpodobně nejoblíbenější a nejznámější trasou z polské strany je cesta z obce Zawoje. Můžete tam pohodlně zaparkovat nebo se tam dostat autobusem. Odtud se můžete dostat hned několika cestami k chatě Markowe Szczawiny. Odtud se již poměrně rychle dostanete na vrchol nejvyšší hory v Beskydech. Jedná se sice o delší, ale krásnou procházku.

Výstup ze sedla Krowiarki

Další oblíbenou trasou na vrchol Babia hora, je výstup ze sedla Krowiarki. Jedná se zároveň asi o nejbezpečnější cestu, kterou si můžete zvolit a užijete si krásu národního parku. Po červené značce se vydáte do Sokolice, následně směrem do Kępa, Główniak a následně na Diablak. Odtud už je to na vrchol jen kousek. Tuto trasu zvládne každý průměrný turista, takže se nemusíte obávat toho, že to nezvládnete. Musíte jen počítat s tím, že jde cesta do kopce a musíte si dávat pozor na to, kam šlapete na kamenité cestě.

Ohodnoťte tento příspěvek