Tipy na výlety

Jaký dron koupit?

Jaký dron koupit?

Drony jsou stále populárnější, čehož jste si mohli všimnout jak v přírodě, tak i v obchodních regálech. Můžete je využívat pro zábavu, ale také třeba pro profesionální účely. Každý zákazník bude potřebovat trošku jiný přístroj, proto přinášíme následující text, ve kterém přehledně rozebereme, jaký dron pro vás bude ten pravý. 

Indoor nebo outdoor?

První rozhodnutí, které by mělo padnout je účel, pro který budete dron využívat. Venku anebo vevnitř? Drony určené pro indoor jsou menší, mají méně funkcí a pořizovací cena bývá podstatně nižší. Oproti tomu outdoorových dronů je daleko více, nabízejí širší možnosti využití, více funkcí, mají větší rozměry a e třeba počítat i s vyšší pořizovací cenou.

Na co dát při výběru pozor

Volte drony s dobrou výdrží baterie. Byla by škoda vyjet na výlet, těšit se na to, až s ním natočíte krásnou přírodu z ptačí perspektivy a dron by se vám po pět minutách vybil. Výrobci uvádějí, jak dlouho dron v provozu vydrží, tato doba se obvykle pohybuje v řádu desítek minut, ty s nejdelší kapacitou vydrží až hodinu. 

Je dobré kupovat výrobky jen od renomovaných prodejců. Budete mít tak zajištěnou lepší dostupnost náhradních dílů v případě, že by bylo potřeba nějakou součástku vyměnit. Protože nejsou drony zrovna levnou záležitostí, je dobré se zároveň podívat například na dostupné internetové porovnání dronů a přečíst si recenze vybraných modelů, ať předejdete tomu, že koupíte produkt, který nebude splňovat vaše očekávání.

Nekupujte příliš těžké modely. Existují totiž četná omezení ve využívání dronů a ty se řídí právě jejich hmotností. Pro rekreační využití by tedy neměli přesáhnout hranici 0,91 kilogramů.

Kolik do drona investovat?

Pokud kupujete vyloženě dětského drona jako hračku, která nemá kameru a chcete jej využívat hlavně uvnitř budovy, pak se vejdete do deseti tisíc korun. Pokud však chcete přístroj, který pořídí slušné kamerové záznamy, pak bude nutné do něho investovat více. Běžní uživatelé se jistě spokojí s drony s pořizovací cenou do dvaceti tisíc. Takové modely lze většinou ovládat jak ovladačem, tak i chytrým telefonem, mají kameru nebo gimbal v základní výbavě a výdrž jejich baterie už je poměrně slušná.  

Pokud hledáte drony pro profesionálnější použití, pak budete muset počítat s cenovkou okolo padesáti tisíc. Pro běžné uživatele, kteří chtějí přístroj hlavně pro zábavu jsou však produkty z této cenové kategorie už zbytečně drahé.

zdroj úvodní fotografie: https://flic.kr/p/D4siDQ

Ohodnoťte tento příspěvek