Tipy na výlety

Zimní běžkařské tratě v Krušných horách

Zimní běžkařské tratě v Krušných horách

Krušné hory patří mezi nejoblíbenější místa pro milovníky běžkování. Více než 40 kilometrů dlouhá Krušnohorská lyžařská magistrála protínající nejznámější střediska se napojuje na další upravené tratě. Podívejte se, kam se můžete vydat, kde zaparkovat, a kam si zajít na něco dobrého na zub.

Občerstvení u Červené jámy

Krušnohorská lyžařská magistrála

Krušnohorská lyžařská magistrála, v turistických střediscích známá pod zkratkou KLM, je významná trasa o délce více než 40 kilometrů,(odkaz na mapu zde: https://mapy.cz/s/3teLV) která vede po hřebeni Krušných hor. Spojuje tak nejznámější střediska v tomto pohoří, jako je Boží Dar, Bublava či Rolava. Můžete se těšit na strojově udržovanou trasu, která je napojena na další lokality, jako jsou Nové Hamry či Horní Blatná. Po cestě se můžete občerstvit či ubytovat v obcích, kterými trasa prochází. Rozhodně nesmíte vynechat chaloupku u Červené jámy postavenou nedaleko důlní propadliny Červená jáma.

Krušnohorská lyžařská magistrála

Boží Dar

Boží Dar je jedním z míst v naší republice, kde se vyskytuje sníh nejdéle po celou běžkařskou sezónu. Jedná se tedy o naprostý běžkařský ráj. V okolí střediska se můžete těšit na více než 120 kilometrů tratí s různou náročností. Pokud se vám i přesto bude zdát délka českých stezek krátká, můžete využít jeden z turistických přechodů, a pokračovat po německých trasách. Parkování na Božím Daru vás vyjde pouze na padesátikorunu na den, pokud zvolíte parkoviště Kapka naproti čerpací stanici OMW. Vyhládlo vám po pořádné lyžovačce? Jednou z nejoblíbenějších restaurací na Božím Daru je například Radniční Sklípek, kde můžete příjemně zakončit sportovní den.

tratě v okolí Božího Daru (Zdroj: krusnehoryaktivne)

Bublava

Z centra Bublavy se můžete vydat na čtyřkilometrový nenáročný Bublavský okruh, na který se napojíte poblíž obecního úřadu. Vychutnejte si projížďku po pastvinách a obdivujte krásu krušnohorské přírody. Zdá se vám 4 kilometrový okruh vhodný spíše pro děti? Napojte se na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu a vydejte se vstříc pořádným dálkám! Chcete se v Bublavě dobře najíst? Horští vlci se shodují, že dobrou krmi si obstarají v penzionu Bublava nebo v restauraci Švejk.
Užijte si pohodové dny v Krušných horách, a nezapomeňte přispět na údržbu běžkařských tratí koupí samolepky či sběratelského odznaku v hodnotě 100 a 300 korun. Zakoupit můžete i dárcovskou SMS.

Ohodnoťte tento příspěvek