Tipy na výlety

Kam s dětmi na výlet vlakem

Kam s dětmi na výlet vlakem

Užijte si krásné výlety po naší zemi, při které nebudete muset řešit nevrlé děti v autě, kdy jim schází pohyb kvůli sezení u počítače u online her. Kam se vydat a co si vzít s sebou na výlet vlakem?

Zábava pro všechny

Zatímco dřívější generace obdivovaly možnost jezdit autem, dnes již zjišťujeme, že děti potřebují pohyb a zábavu, v opačném případě se výlet promění v nepříjemný zážitek. Vlak je jedinečná možnost, jak se dopravit daleko a s nadšením. Na výlet si nezapomeňte vzít svačinu, dostatek pití pro všechny, a v případě delší jízdy také stolní hry na cesty nebo papír a pár voskovek. Existují i odškrtávací hry na cesty v podobě binga. Ty koupíte v papírnictví, nebo pár obrázků nakreslíte sami. Tak schválně, kdo vyhraje?

Úzkokolejkou k polským hranicím

Až budete mít v plánu objevovat Jeseníky, nezapomeňte se vydat na výlet proslulou úzkokolejkou, která vede z Třemešné do Osoblahy. Kromě osobních vlaků Českých drah se po ní prohánějí také parní vlaky Slezských zemských drah. Zkontrolujte aktuální program akcí, a užijte si výlet například za strašidly nebo loupežníkem Hotzenplotzem.

úzkokolejka Osoblazska
Osoblazsko.com

Na Okoř je cesta jako žádná ze sta

Od března do října na vás čeká zábava také v okolí našeho hlavního města. Můžete se vydat na cestu jedinečným Cyklohráčkem, což je výletní vlak přestavěný na pojízdné hřiště. Ti nejmenší si užijí vláčkodráhu, stavebnice a dětský koutek, větší děti ocení obrovskou molitanovou stavebnici, velký prostor s balónky nebo stolní hry. Dospělí mohou obdivovat práci strojvedoucího, do jehož kabiny máte výhled přes prosklenou stěnu. Na cestu se můžete vydat každý víkend z Prahy na Okoř nebo do Slaného.

Cyklohráček od Českých drah
České dráhy – Cyklohráček


Krásami Polabí

Úzkorozchodná trať na vás čeká také v Kolíně, kde byla znovuobnovena část trasy nejstarší řepařské drážky v Polabí. Vydejte se na příjemný výlet vlakem, který bude tažen parní nebo dieselovou lokomotivou, a kochejte se výhledy na krajinu. Víte o tom, že tato dráha původně sloužila k dopravě cukrové řepy do nedalekých cukrovarů? Sledujte aktuální informace a užijte si jízdu každý víkend, nebo například na Dětský den nebo druhý červnový víkend, kdy probíhá známý festival Kmochův Kolín.

vláček na řepařské drážce v Polabí
reparskadrazka.cz

Kam se vydáte na výlet vy? Přejeme vám pohodovou cestu!

Ohodnoťte tento příspěvek