Rady a tipy

Před cestou do Ruska nezapomeňte na vízum

Před cestou do Ruska nezapomeňte na vízum

Ani v dnešní době není možné cestovat všude bez turistických víz. Zatímco v rámci Evropské unie jsme si zvykli cestovat zcela volně, do mnoha zemí mimo EU je nutné se připravit na to, že s sebou musíte mít cestovní pas. A někdy se dokonce vyžaduje turistické vízum. Platí to i tehdy, pojedete-li do Ruska. Jak se dá vízum do této země získat?

Fotografie Moskvy
zdroj fotky: https://pixabay.com/cs/photos/moskva-rusko-sovětský-svaz-východ-1029667/

Pokud chcete získat vízum do Ruska, je v první řadě nutné počítat s tím, že to nějakou dobu potrvá. Obvykle se vyřizuje zhruba 1 týden. Ale pozor, poskytuje se pouze na základě pozvání. Lze ho ale zajistit třeba na specializovaných tuzemských webech, kde vám jej za poplatek poskytnou.

Jaké náležitosti je zapotřebí splnit?

Pro získání turistického víza do Ruska je nezbytně nutné, abyste měli k dispozici platný cestovní pas. Ten navíc musí mít ještě minimálně půlroční platnost poté, co plánujete cestu po Ruské federaci ukončit, v opačném případě vám zastupitelský úřad vízum do Ruska nezajistí. Udělejte si rovněž kopii vašeho cestovního pasu, tu totiž následně dáte jako přílohu k žádosti o vízum.

V neposlední řadě je nutné vyplnit příslušný formulář, který následně spolu s pasem předložíte na zastupitelském úřadě Ruské federace, jenž turistická a pracovní víza vyřizuje.

Rozhodně se nevyplácí cestovat do Ruska bez patřičného víza. Máte pak totiž prakticky stoprocentní jistotu nevpuštění do země. Z hlediska dnešního stavu v rámci Evropské unie jde sice o výraznou komplikaci, ale s tím se bohužel nedá nic dělat.

Na kolik vás vízum do Ruska vyjde?

Je na místě také zmínit, že udělení víza není zadarmo. Počítejte s tím, že i za krátkodobé vízum zaplatíte přes 1700 Kč. Konečná suma závisí kromě jiných atributů i na tom, jak rychle jeho získání potřebujete vyřídit. Jak jsem zmínil už v úvodu, trvá vyřízení v každém případě minimálně několik dní, proto záležitost se získáním víza do Ruska rozhodně nenechávejte na poslední chvíli před odletem.

Ohodnoťte tento příspěvek