Rady a tipy

Průvodce pro začínající skejťáky

Průvodce pro začínající skejťáky

Průvodce pro začínající skejťáky

Zalíbil se vám skateboarding a hodláte jezdit nejen ve svém volném čase? Jízda na skatu je velmi zábavná, možná i trochu nebezpečná, proto je dobré si o tom zjistit více. Je to přece jen sport a o každém sportu je třeba zjistit si několik důležitých informací, než ho začneme vykonávat. Zejména pokud chcete jezdit závodně a účastnit se soutěží, je třeba vědět, jak vybrat skate nebo jak si třeba vybrat skate oblečení (tento sport má svůj vlastní styl, není možné na skatu jezdit s kravatou nebo ve vypasované košili). Jestliže se skatem začínáte, pročtěte si našeho přehledného průvodce.

Jak vybrat skate

Na začátku je nutné si vybrat vhodný skate. Přece jen bude vaším parťákem, není dobré jeho výběr podceňovat. Při výběru ideálního skatu je třeba dbát hlavně na šířku a délku desky. Klasické skateboardy mají stejnou délku pohybující se kolem dvaatřiceti palců, ale existují také prkna pro děti, která jsou pro ně lépe ovladatelná díky menším rozměrům.

Kromě šířky a délky dbejte i na tvar desky. I když se mohou zdát všechna prkna na první pohled stejná, není to tak. Při výběru vhodného prkna také dbejte na nápravy prkna – takzvané trucky – a na kolečka. U nich platí, že čím menší kolečka budou, tím lehčí prkno bude.

Jak vybrat skate oblečení

Prkno není jedinou vstupenkou do skate světa. Je třeba se i vhodně obléknout. Skejťáci mají svůj vlastní styl, kterému sice většina lidí nechápe, pro ně je to však synonymum pohodlí. Obecně lze říct, že u skate oblečení platí jedno pravidlo, a sice oblečení musí být větší, než jakou máte velikost. Dejte také pozor na to, aby se vám oblečení při praní nebo sušení nesrazilo. Volte tedy hlavně dlouhé, volné oblečení nezávisle na tom, jestli vybíráte zrovna tričko, mikinu nebo kalhoty (podchytíte je páskem).

Samozřejmě nezapomínejte na doplňky v podobě kšiltovky či jiné čepice, které najdete ve skateshopu Ambassadors, kde mimo jiné najdete i oblečení, boty a další věci potřebné k vytvoření perfektního outfitu na skate.

5/5 - (1 vote)