Tipy na výlety

Rozhledna Lhotka u Berouna

Rozhledna Lhotka u Berouna
Rozhledna Lhotka u Berouna
Rozhledna Lhotka u Berouna
 Rozhledna stojí na bezejmenném kopci (462 m n. m.) nad obcí Lhotka u Berouna a byla otevřena 5. května v roce 2007. Jedná se o rozhlednu, která je součástí telekomunikačního vysílače společnosti T-Mobile. Oproti rozhledně na Třenické hoře (která je rovněž součástí telekomunikačního vysílače) má poměrně běžný vzhled. Tedy ocelový sloup s točitým schodištěm.
pohled z rozhledny jižním směrem
pohled z rozhledny jižním směrem

 Celková výška vysílače je asi 65 metrů. Vyhlídková plošina, na kterou se dostanete po zdolání 131 schodů, je ve výšce 30 metrů. Rozhledna Lhotka u Berouna nabízí kruhový výhled nejen na okolní krajinu, ale je možné spatřit například i Prahu. Město Beroun, které je vzdáleno vzdušnou čarou 5 km, vám bude připadat jako na dlani. Stejně tak i zalesněný hřeben severně nad městem, na kterém se nachází rozhledna Děd u Berouna. Ta je bohužel schována mezi stromy, a tak není jednoduché určit její přesnou polohu.

pohled z rozhledny severním směrem
pohled z rozhledny severním směrem
vyhlídková plošina
vyhlídková plošina

Vstup na rozhlednu je symbolických 10 Kč (děti platí 5 Kč). Zároveň se vstupenkou si můžete zakoupit i pohled, na kterém je rozhledna Lhotka u Berouna vyobrazena. V pokladně možnost i drobného občerstvení v podobě piva, limonády a sušenky. K rozhledně vede odbočka z modré turistické značky, která spojuje obce Lhotka u Berouna a Chrustenice.

Rozhledna je otevřena následovně:

duben, květen, červen, září, říjen:

  • pátek 14:00 – 17:00
  • sobota, neděle, svátky 10:00 – 12:00 a 13:00 – 18:00

červenec, srpen

  • denně kromě pondělí 10:00 – 12:00 a 13:00 –  18:00

Otevření v jiné dny a časy je možné předem domluvit na telefonních číslech:

  • obecní úřad Chýňava: 311 691 122
Ohodnoťte tento příspěvek