Tipy na výlety

Rozhledna Městská hora v Berouně

Rozhledna Městská hora v Berouně
pohled z rozhledny na Město
pohled z rozhledny na Město
Vyhlídková plošina
Vyhlídková plošina

Rozhledna stojí téměř v centru města na Městské hoře v nadmořské výšce 290 m n. m. a poskytuje nádherný výhled nejen na město Beroun, ale i na zalesněný hřeben s rozhlednou Děd, Český kras a Křivoklátsko.  Severovýchodním směrem můžete spatřit rozhlednu Lhotka u Berouna a jižním směrem například industriální část kolem vlakového nádraží.

Rozhledna je vysoká téměř 14 metrů, přičemž zastřešená vyhlídková plošina se nachází ve výšce necelých 11 metrů. Pro výhled na Beroun a okolí z Městské rozhledny je nutné zdolat celkem 95 schodů. Přičemž 29 jich je k samotnému vstupu na rozhlednu a 66 jich na vás čeká na samotné rozhledně.

Schodiště na rozhlednu
Schodiště na rozhlednu

Na Městskou rozhlednu v Berouně se platí vstupné za dospělou osobu 10 Kč a za děti 5 Kč. Otvírací doba rozhledny je následovná:

duben + říjen

10:00 – 18:00 (každodenně)

květen až září

10:00 – 18:00 (pracovní dny)

9:00 – 19:00 (soboty,neděle,svátky)

Rozhledna Městská hora v Berouně
Rozhledna Městská hora v Berouně

listopad až březen 

10:00 – 15:30 ( SO, NE a svátky)

Rozhledna na Městské hoře v Berouně má železobetonovou konstrukci a je postavena na vodojemu, který zásobuje město pitnou vodou (podobně je postavena například i rozhledna u Ocmanic na Vysočině). První návštěvníci navštívili rozhlednu na Velikonoční svátky roku 1936. Během války sloužila rozhledna jako letecká pozorovatelna, ale po válce začala opět plnit svůj původní význam, tedy nabízet výletníkům pěkné výhledy. O rozhlednu se však nikdo nestaral a postupně chátrala až do roku 1980, kdy musela být pro svůj havarijní stav uzavřena. Znovu otevření se dočkala až po rekonstrukci v letech 1998 – 1999, kterou provedla společnost Radiomobil.

 

pohled západním směrem
pohled západním směrem
Mevědárium na Městské hoře v Berouně
Mevědárium na Městské hoře v Berouně

Krom rozhledny nabízí Městská hora v Berouně i medvědárium, kde můžete pozorovat medvědy Kubu, Vojtu a Matěje, kteří se proslavili zejména díky večerníčku, který režíroval Václav Chalupka.

Ohodnoťte tento příspěvek