Tipy na výlety

Rozhledna Radejčín

Rozhledna Radejčín
rozhledna Radejčín v Českém Středohoří
rozhledna Radejčín v Českém Středohoří

Rozhledna leží na bezejmenném návrší asi 500 metrů severovýchodním směrem od obce Radejčín v Českém středohoří. Jedná se telekomunikační vysílač společnosti Vodafone, který byl veřejnosti zpřístupněn v červenci 2009 a díky jejímu opláštění v přírodní hnědé barvě nepůsobí ve zdejší krajině nijak rušivě.

panoramatický výhled
panoramatický výhled
vrchol Kletečná
vrchol Kletečná

Rozhledna Radejčín leží v nadmořské výšce 375 m n. m. a její vyhlídková plošina ještě o 20 metrů výše. Po vystoupání 97 schodů se vám naskytne výhled nejen na České středohoří (vrchol Kletečná, zřícenina Kamýk, ..), ale za dobré viditelnosti také na Krušné hory. Co zřejmě nepřehlédnete je rozestavěná dálnice D8, která povede v tunelu asi 200 metrů od rozhledny.

Vstupné se neplatí a rozhledna Radejčín je přístupná po celý rok od 10:00 do 18:00. My zde byli kolem deváté a branka k rozhledně byla odemčená, takže je otázka, zdali se vůbec zamyká :) Ale raději bych na to nespoléhal a výlet si naplánoval tak, aby jste k rozhledně dorazili v rozmezí oficiální otevírací doby.

Rozhledna Radejčín
Rozhledna Radejčín

K rozhledně se nejsnáze dostanete z vlakové stanice v obci Radejčín po žluté turistické značce. Případně se můžete inspirovat delším výletem přes vrcholky českého středohoří zde.

Ohodnoťte tento příspěvek