Tipy na výlety

Rozhledny na Kutnohorsku

Rozhledny na Kutnohorsku
rozhledny u Kutné Hory
rozhledny u Kutné Hory

V širším okolí Kutné hory najdete celkem čtyři rozhledny, jejichž návštěvu pohodlně stihnete během víkendu a ještě vám zůstane čas na památky přímo v Kutné Hoře. Pojďme se tedy nyní podívat na rozhledny Kutnohorska, které můžete navštívit.

Rozhledna Kaňk nad Kutnou Horou
Rozhledna Kaňk nad Kutnou Horou

Rozhledna Kaňk

Tuto rozhlednu naleznete asi 3 kilometry severním směrem od Kutné Hory a je tedy  ze všech uváděných nejblíže centru tohoto okresního města. Otevřena byla v roce 2013 a je unikátní tím, že se jedná o bezbariérovou rozhlednu s výtahem. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 30 metrů, kde je mimochodem umístěna i kavárna, nabízí rozhledna Kaňk krásný výhled na Kutnou Horu, Polabí i Železné hory.

rozhledna Vysoká u Kutné Hory
rozhledna Vysoká nad Miskovicemi

Rozhledna Vysoká nad Miskovicemi

Rozhledna je součástí telekomunikačního vysílače, který se nachází asi 6 kilometrů západně od Kutné Hory. Rozhledna Vysoká leží na nejvyšším kopci Středního Polabí (472 m n. m.) a nabízí krásný kruhový výhled. Při dobré viditelnosti je možné zahlédnout i Prahu či Ještěd. Krom rozhledny se na vrcholu Vysoká nacházejí také pozůstatky kaple sv. Jana Křtitele. Rozhledna je otevřena jen od dubna do října.

Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče

Rozhledna Bohdanka

Rozhlednu Bohdanka by jste našli asi 18 kilometrů jižně od Kutné Hory poblíž obce Zbraslavice či Bohdaneč. Konstrukce rozhledny je provedena z dřevěné kulatiny s ocelovými spoji a s celkovou výškou konstrukce 52 metrů se tak jedná o nejvyšší stavbu tohoto druhu v Evropě. Výhled z rozhledny Bohdanka je zejména na okolní obce, ale při výborné viditelnosti je možné zahlédnou i obrysy krkonošských hřebenů.

Rozhledna Březina u Žandova
Rozhledna Březina u Žandova

Rozhledna Březina u Žandova

Ze všech jmenovaných mi tato rozhledna nad obcí Žandov přišla „nejobyčejnější“. Jedná se o stavbu telekomunikačního vysílače z roku 2001, který zároveň slouží jako rozhledna. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 23 metrů a nabízí pohled zejména na zvlněnou krajinu Posázaví na jihu. Rozhledna Březina u Žandova bohužel nemá pevnou otvírací dobu, takže pokud ji chcete navštívit, musíte si nejprve vyzvednou klíče u paní Myslivečkové (Žandov 36, telefon: 606 402 228).

Ohodnoťte tento příspěvek