Tipy na výlety

Výstup na Triglav pro začátečníky: 2 nejlepší trasy 2024

Výstup na Triglav pro začátečníky: 2 nejlepší trasy 2024

Mnoho turistů chce pokořit vlastní limity i nejvyšší hory ve svém okolí. Rozhodně byste měli začít v Čechách, ale vyrazit můžete i na slovinský Triglav. Na výstup byste měli mít pár věcí, bez kterých se neobejdete:

  • zkušenosti s horkou turistikou,
  • dobrou fyzickou kondici,
  • schopnost jít alespoň 6 hodin v kuse,
  • žádný strach z výšek,
  • správné vybavení.
Triglav chata

Triglavská Bistrica

Výstup na Triglav pro začátečníky si můžete užít na jedné z nejlehčích a nejbezpečnějších trasách ze všech. Tato trasa je vhodná i pro méně zkušené turisty, ale děti byste sem brát neměli, pokud nejsou doopravdy zdatné. Na trase uvidíte nádherné výhledy, na které nikdy nezapomenete. Podívejme se stručně na celou trasu.

Výchozí bodStara Fužina v Národním parku Triglav
TrasaStoupáním po lesní cestě až k chatě Dom na Komni, jezeru Planina pri Jezeru.
Poslední úsekNejtěžší část celého výstupu je stoupání po skalnaté stezce, ale vše je dobře značené.
Doba trváníKolem 8-10 hodin, ale záleží na vaší rychlosti, zdatnosti a přestávkách.
Hora Triglav ve Slovinsku

Dolina Krma

Nemáte-li příliš mnoho zkušeností s vysokohorskou turistikou, tohle je přesně pro vás. Výstup na Triglav pro začátečníky zvládnete za 6-7 hodin, po kterých se dostanete na vrchol. Musíte proto počítat ještě zpáteční cestu. Trasa možná vypadá celkem dlouhá, ale není náročná. Začátek trasy najdete na parkovišti Pri Lesi, které je blízko chaty Kovinarska koča v Krmi.

Na začátku trasy půjdete lesem a postupně se dostanete až na Konjsko sedlo. Již zde uvidíte hřeben nejvyšší hory Slovinka, na kterou míříte. Zde máte na výběr. Můžete jít na chatu Dom Planika, anebo Trihlavski Dom na Kredarici. Cestou můžete potkat nenáročnou ferratu, kterou zvládnou i začátečníci. Dávejte si jen pozor, abyste s sebou měli helmu kvůli bezpečnosti. Po značené trase se dostanete až na vrchol a stejnou cestou a potom dostanete zpět do údolí až na parkoviště.

Ohodnoťte tento příspěvek